Jakie produkty bada się systemem EPIC?

Analityka mleka to ważny dział, który obejmuje szereg badań pozwalających określić skład mleka i weryfikujących jego przydatność do spożycia. Przeprowadzane badania pozwalają stwierdzić m.in. procentową zawartości tłuszczu, białka, laktozy, suchej masy, czy wody obecnej w danym produkcie. Ale to nie koniec. Odpowiednio dobrany test pozwala także sprawdzić ogólną liczbę drobnoustrojów i komórek somatycznych, które znajdują się w mleku, a także obecną w nim ilości łączników i chlorków. Bardzo ciekawym, a jednocześnie przydatnym badaniem jest weryfikacja systemem EPIC. Jakie produkty mogą zostać przebadane przy pomocy tej techniki? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

System EPIC – jakie produkty są badane przy jego pomocy?

System EPIC jest mikropłytkowym bioluminescencyjnym systemem, który wykrywa zakażenie bakteriami przetrwalnikującymi w produktach pitnych UHT oraz ESL. System też wykrywa także ATP, który jest bio-markerem mówiącym o zakażeniu mikrobiologicznym. Wszelkie nieprawidłowości mogą być wykryte w czasie od dwudziestu czterech do trzydziestu sześciu godzin, przy czym badane produkty są inkubowane w oryginalnym opakowaniu (takim jak np. karton albo butelka PET), a temperatura inkubacji pozwala na rozwijanie się mikroflory przetrwalnikującej. 

Dlaczego system ten jest tak ważny? Przede wszystkim dlatego, że EPIC automatycznie dozuje odczynniki, inkubuje, odczytuje oraz archiwizuje wyniki. Wszelkie dane są przetwarzane poprzez program EPICLink, który podaje realny czas analizy, trendy, odczytane wartości.

Jakie produkty mogą być przetestowane przy pomocy tego rozwiązania? Są to przede wszystkim:

ale także:

Nasza oferta

Jeśli jesteś producentem mleka i przetworów mlecznych i chcesz sprawdzić, czy surowiec, z którego korzystasz spełnia rygorystyczne normy jakościowe, zapoznaj się z naszą ofertą. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem dysponujemy różnymi metodami przeprowadzania analityki mleka, także wspomnianym już systemem EPIC. Jesteśmy związani z branżą mleczarską, dzięki czemu znamy największe problemy, z którymi zmagają się przetwórcy. Wiemy też, jak wesprzeć ich w prowadzonej działalności. 

Warto podkreślić, że nasza firma specjalizuje się w zaopatrywaniu zakładów mleczarskich i niezależnych laboratoriów w innowacyjne testy do badania mleka, a przy tym świadczy profesjonalne usługi w zakresie kompleksowego wyposażania laboratoriów i doradztwa technicznego.

Wróć do bloga